Strona G??wna
ORGANIZACJA KONFERENCJI | SYMPOZJA | PROFESJONALNE IMPREZY FIRMOWE | BANKIETY | SPOTKANIA BIZNESOWE

Witamy !

Czym jest konferencja ?

Konferencja naukowa - spotkanie grupy naukowców, praktyków i osób zainteresowanych pewnym działem nauki. W ramach spotkania referowane są wyniki badań naukowych lub odbywa się seria krótkich wykładów monograficznych i dyskusji na określony temat. Konferencje, obok publikacji, są jedną z dwóch podstawowych form prezentowania i dyskutowania wyników badań naukowych. Wystąpienia na konferencjach naukowych, w których prezentuje się swoje wyniki badań są nazywane prezentacjami, komunikatami, doniesieniami wstępnymi, referatami. Materiały konferencji mogą być publikowane.
 
Decyzja o zorganizowaniu konferencji często jest podejmowana na długo przed wybraniem osoby odpowiedzialnej za jej organizację, więc w wielu przypadkach kwestia opłacalności została przedyskutowana i rozwiązana. Jednak dobry organizator konferencji wciąż będzie chciał potwierdzenia, że jest ona uzasadniona biznesowo i że wszyscy popierają jej organizację. Ostatnią rzeczą, na jakiej Ci zależy, jest ociąganie się ludzi, od których współpracy zależy dotrzymanie terminu.
 
Tak więc niezależnie od tego, czy uczestniczyłeś w podjęciu decyzji o zorganizowaniu konferencji, wciąż musisz się upewniać, czy konferencja rzeczywiście jest najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie celów organizacyjnych. Jakie są główne powody organizowania konferencji?

Organizacja konferencji to wspaniały pomysł na edukację segmentową.

Szkolenia pozwalają nam na poznanie aktualności, oraz pogłębianie wiedzy z danej dziedziny. Ze względu, że są szkolenia, na które trzeba się zapisywać o wiele wcześniej oraz ilość miejsc jest ograniczona. Co raz częściej do prawidłowej organizacji takiej imprezy używa się spotkań o charakterze konferencji. Organizacja konferencji, nie jest aż tak droga jak wynajęcie kilku sal np. w hotelu lub jakiejś firmie. Koszt sali jest reletywnie niski podczas organizacji konferencji, gdyż jeżeli podzieli się go na liczbę użytkowników będzie niskim kosztem całego przedsięwzięcia.
 
Poprawna organizacja konferencji umożliwia na nie tylko na poznanie wszystkich infomacji oraz nowości z danego tematu ale także pozwala spędzić miło czas. Organizacja Konferencji to przecież doskonała okazja, aby nie tylko pogłębić swoją wiedzę ale także poznać dużą ilość nowych oraz ciekawych ludzi, którzy także interesują się podobną tematyką. Często wyznacznikiem dobrej przyjaĽni są podobne zainteresowania.
 
Przed organizatorami konferencji naukowej stoją często duże wyzwania i długa praca, aby osiągnąć zamierzony cel. Tylko doświadczenie w tym zakresie pozwala na zadowolenie osób w niej uczestniczących. Dobrze wyposażona sala konferencyjna oraz potrzebny sprzęt to bardzo ważny element, sprawnie przeprowadzonej konferencji. Goście każdej konferencji powinni mieć zagwarantowane nie tylko odpowiednie zakwaterowanie, ale także catering (wyżywienie).
 
Również nie można zapominać, że na konferencje przyjeżdżają osoby, które chcą nabyć wiedzę i doświadczenie w jakiejś dziedzinie. Ale ważne jest także przygotowanie wolnego czasu uczestnikom, aby konferencja także kojarzyła im się ze wspaniałą zabawą i dobrym miejscem do wspomnień.
 
Warunkiem również jaki powinna spełniac konferencja dobrze zorganizowana - to także jasność i czytelność komunikatów i instrukcji. Nie ma chyba nic gorszego podczas organizacji konferencji jak zagubienie gości. Tylko przemyślana organizacja konferencji pozwala na pełną satysfakcję zadowolenie. Odpowiednia sala konferencyjna, ( może hotel, lub ośrodek konferencyjny, ciekawe miejsce i dobra organizacja, zapewnia pełen sukces.
Organizacja Konferencji kilku dniowych lub weekendowych pozwala uczestnikom na zwiedzenie okolic miejscowości, w którym odbywa się konferencja. Jest to także dobry pomysł na promocję miasta oraz lokalnych walorów. Możliwość zwiedzenia zabytków, teatrów oraz natury pozwala regenerować sił gościom ale również tworzy, atmosferę o który w przyszłości trudno będzie zapmnieć.
 
Nowoczesne sale konferencyjne ulokowane są często w atrakcyjnych miejscach. Każdy uczestnik konferencji chce również poza wiedzą i nauką - wynieść coś więcej z takiego spotkania lub imprezy. Wszystko jednak uzależnione jest od tego, jakie zainteresowania przejawiają uczestnicy konferencji. To przecież oni decydują w jaki sposób chcą spędzić swój wolny czas. Pamiętajmy, że te osoby również przybyły na konferencje, aby w miłej atmosferze spędzić czas i odpocząć od codziennych obowiązków. Zwłaszcza jeżeli zależy nam na efekcie końcowym to należy pamiętać, o tym że na konferencje składa się dużo czynników i dlatego też na każdym etapie każdy z nich musi być prawidłowo zaplanowany wcześniej oraz dokładnie zrealizowany. Tylko taki sposób organizacji konferencji pozwoli zapewnić pełne zadowolenie uczestników.
 

Przypomnijmy jeszcze raz co jest pomocne kiedy czeka nas organiacja konferencji:

 • odpowiedni dobór lokalizacji,
 • właściwy wystrój,
 • sprzęt oraz nagłośnienie
 • transport uczestników konferencji,
 • zakwaterowanie, noclegi
 • catering,
 • oprawa muzyczna
 • właściwa organizacja wolnego czasu
   
 • LINK: KONFERENCJE ORGANIZACJA | SYMPOZJA | PROFESJONALNE IMPREZY FIRMOWE | BANKIETY | SPOTKANIA BIZNESOWE
   
  Valid HTML 4.0 Transitional Poprawny CSS!