Strona G??wna
ORGANIZACJA KONFERENCJI | SYMPOZJA | PROFESJONALNE IMPREZY FIRMOWE | BANKIETY | SPOTKANIA BIZNESOWE

Witamy !

Powody organizowania konferencji.

Przekazywanie informacji
 
Konferencje to unikalne medium przekazywania informacji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku nowych produktów i usług, które wymagają objaśnienia lub demonstracji. Konferencja może też zagwarantować, że wszyscy zainteresowani zostali poinformowani w tym samym czasie i w tym samym kontrolowanym środowisku. Może to być ważne, jeżeli sprawa ma charakter poufny i przeznaczona jest tylko dla określonego poziomu lub typu delegatów. Dobrymi przykładami są premiera produktu lub konferencja prasowa.
 
Podbudowywanie morale
 
Pytaniami o morale organizacji można skutecznie zająć się w ramach konferencji, gdzie czynniki odwracające uwagę są ograniczone do minimum, a szefostwo ma okazję poznać problemy i zareagować na nie. Żywe uczestnictwo z zastosowaniem interaktywnych technologii może pomóc w rozwinięciu debaty o natężeniu nieosiągalnym podczas spotkań w mniejszym gronie.
 
Wewnętrzne obwieszczenia
 
Niezależnie od tego, czy wiadomością jest nowa fuzja, czy zmiana w legislacji, jednym z najlepszych sposobów na wyjaśnienie implikacji i uspokojenie obaw pracowników jest organizacja wewnętrznej konferencji. W takich sytuacjach delegaci będą chcieli dowiedzieć się, w jaki sposób zmiany będą dotyczyć ich osobiście, ale jednocześnie zachowają poczucie, że zarząd sprawuje kontrolę nad kwestiami ogólnymi.
 
Komunikacja z przedstawicielami handlowymi
 
Każda organizacja musi sprzedawać swoje produkty lub usługi — czy to w sposób jawny, czy bardziej subtelny. Konferencje to idealny sposób na komunikację z ludźmi zajmującymi się sprzedażą, z których wielu pracuje w terenie lub w domu i ma niewielki kontakt z firmą — poza monitowaniem obiecanych dostaw i odbieraniem wynagrodzeń. Konferencja daje im szansę spotkania się z kolegami z pracy, porozmawiania z żywymi ludźmi o problemach organizacyjnych i skoncentrowania własnej działalności wokół szerzej pojętych celów firmy.
 
Integracja branży i organizacja szkoleń
 
Chyba najbardziej widocznym z zewnątrz aspektem organizowanych konferencji są spotkania stowarzyszeń i imprezy szkoleniowe. Konferencja, to często wybierany sposób na interakcję pomiędzy ludźmi z różnych części kraju i danie im możliwości zaprezentowania swych opinii.
 
LINK: KONFERENCJE ORGANIZACJA | SYMPOZJA | PROFESJONALNE IMPREZY FIRMOWE | BANKIETY | SPOTKANIA BIZNESOWE
 
Valid HTML 4.0 Transitional Poprawny CSS!